2 Mayıs 2011 Pazartesi

YEŞİL TUTACAK

Malzemeler: Nako Pırlanta, Tığ No:3.5 
6 zincir çekilip kapatılır.18 tane ikili trabzan yapılır.Trabzanların üstüne her ilmeğe tek batarak araya 1 zincir çekerek ikili trabzan yapılır.

Sonraki sırada her bir zincirlik yuvaya 6 defa dolayarak fıstık yapılır.Fıstıkların arasına 3 zincir çekilir.3 zincir çekilen yuvaya ikili trabzan yapılır.2 zincir çekilir, aynı yuvaya ikili trabzan yapılır.Zincir çekmeden fıstığın tepesine ikili trabzan yapılır.Zincir çekmeden bir sonraki yuvaya ikili trabzan yapılır, 2 zincir çekilip aynı yuvaya ikili trabzan yapılır.Sıra sonuna kadar bu şekilde örülür.
 
Son sırada 3 zincir çekilir.2 zincirlik yuvaya ikili trabzan yapılır, 2 zincir çekilip, trabzanın tepesine sık iğneyle sabitlenir.Aynı yuvaya bu şekilde 2 tane daha ikili trabzan yapılır.3 zincir çekilir, fıstığın tepesine yapılan ikili trabzanın tepesine sık iğneyle sabitlenir.3 zincir çekilir, bir sonraki yuvaya aynı şekilde 3 tane ikili trabzan yapılır.Sıra sonuna kadar bu şekilde örülüp motif tamamlanır.


Aynı motiften iki tane yapılır.Arasına üst üste fıstık yapılarak kordonu hazırlanır.Motifler kordon ucuna tutturulur.

6 yorum:

 1. emeğine sağlık canımm güzel modelmiş proğramınızda da görmüştüm bu modeli

  YanıtlaSil
 2. kırmızısı ne kadar tatlı imiş:)

  YanıtlaSil
 3. çok güzel iyiyki ekranlara döndünüzde gündüzleri işe yarar bir program seyrediyoruz. Sizi çok ama çok seviyorum ve takibinizdeyim derya hanım

  YanıtlaSil
 4. Sayın blog yöneticisi arkadaşlarımız internette dolaşırken sitenize rastlamış ve ekibimize önerdi. Vip danişmanlik olarak sitenizin takipçisi olduk.

  YanıtlaSil
 5. Paylaşımlarınız çok başarılı, sitenizi ilgiyle takip ediyorum..
  çay makinesi

  YanıtlaSil